O mnie

Nazywam się Magdalena Obrzut, jestem farmaceutą, doktorem nauk farmaceutycznych. Z zamiłowania zgłębiam temat leków i suplementów diety stosowanych w chorobie Hashimoto, niedoczynności tarczycy, insulinooporności, zespole policystycznych jajników.

Poza zawodową ciekawością, od lat sama walczę z wymienionym chorobami – i to właśnie ten fakt sprawił że rozpoczęłam pracę na analizami preparatów, ich interakcjami czy działaniami niepożądanymi. Mimo fachowej wiedzy, natłok informacji (niejednokrotnie sprzecznych), wizyty u wielu specjalistów jak i sama choroba sprawiły że przeważały u mnie uczucia pogubienia i bezradności. Tak zrodził się pomysł powstania tej strony która mam nadzieję pomoże nie jednemu pacjentowi usystematyzować to co już wie, znaleźć informację jak uniknąć interakcji czy zminimalizować wystąpienie działań niepożądanych. Jednak to na czym zależy mi najbardziej to stworzenie wirtualnego (a może kiedyś i stacjonarnego) miejsca wzajemnego wsparcia. Czasem to już połowa sukcesu w tej trudnej drodze powrotnej do zdrowia i równowagi.

Muszę przyznać, że robię wszystko co w mogę aby tak było:

• Nieustannie poszerzam swoją wiedzę – uczestnicząc w kursach, szkoleniach czy konferencjach.

• Współpracuje ze specjalistami którzy są nie tylko autorytetami w dziedzinie ale również inspirującymi ludźmi –motywują i dodają odwagi.

• Prowadzę szkolenia i wykłady zarówno dla specjalistów jak i pacjentów – co jest moją ogromna pasją. Prowadząc warsztaty dla pacjentów w końcu mam czas na rozmowę z nimi (czego bardzo brakowało mi w aptece)!

• Skończyłam studia podyplomowe z Dietetyki aby mieć całościowy ogląd sytuacji, świadomość wpływu diety na przebieg choroby i opracować w jak najdokładniej temat interakcji z pożywieniem

Postanowiłam przekuć swoją największą słabość w siłę którą mam nadzieję uda mi się przystępnie opisać. Każda osoba z chora tarczycą wie że raz jest lepiej raz gorzej – na pewno nie jest constans. W tych gorszych chwilach ciężko uwierzyć, że kiedyś minął – dlatego dobrze to od kogoś usłyszeć, porozmawiać albo chociaż poczuć że jest gdzie szukać wsparcia.
Prywatnie jestem najszczęśliwszą na świecie Mamą. Uwielbiam pracę ze studentami (do których wracam od października!). Spokoju szukam w górach. Żeby się skupić słucham głośno muzyki. Relaksuje się gotując i oglądając seriale. Jestem uzależniona od wysiłku fizycznego. Żeby odreagować stres ćwiczę. Jestem chronicznie niewyspana.
Mam nadzieję, że właśnie zaczyna się fantastyczna przygoda, która pozwoli przekuć słabość w siłę.